Ürünler

Tuşe Kumaşlar

Tuşe odaklı kumaşlarımızı geliştirirken, kompozisyondan bağımsız olarak ilk önce önem verdiğimiz detaylar; kumaşın dokusu, yumuşaklığı ve dökümü oluyor. Ve üretirken, baştan sona bir çok değişkenin birbiriyle etkileşimini gözlemleyerek son ürünü geliştiriyoruz.

Bu değişkenler arasında iplikte, kumaşın dokumasında, kumaş dokunduktan sonra ‘apre’ kısmında da değiştirebildiklerimiz var. Bu kombinasyonlardan hangilerini yapacağımızı, hangilerini o kumaşa uygulayıp uygulamayacağımızı bazen öngörülerimizle, bazen de trendlerin değişim ve dönüşümlerine göre zamanla uyumlanarak kendi iç akışımızı yöneterek yapıyoruz.

Bu grupta çıkan ürünlerimiz, diğerlerine göre desensiz ve görece daha düz kumaşlar olsa da ve siz üzerindeki teknik detaylara ve harcanmış emeğe hakim olmasanız da, ona dokunduğunuzda ne kadar yüksek kalitede üretildiğini kolaylıkla anlayabiliyorsunuz.

Tasarım Kumaşlar

Bir kumaşa uzaktan baktığınızda ne görürsünüz? Kompozisyondan bağımsız; kumaşlara desenlerini dokuma aşamasındaki üretimde veriyoruz. Bu desenleri kimi zaman renkli ipliklerle ‘jakarlı’ desenler halinde, kimi zamansa renksiz fakat elastikiyeti farklı ipliklerle, kabarıklık farkları vererek ‘gofre’ desenler yaratıyoruz. Dokumada renksiz dokunan, fakat boya aşamasında farklı boyalarla tepkimeye giren iplik kompozisyonlarıylaysa bambaşka tasarım sonuçlarına varıyoruz.

Tasarım ürünlerimizde iki şekilde çalışıyoruz; kendi bünyemizde haftalık olarak seriler çıkarıyoruz, müşterilerimizin kendi koleksiyonlarına uygun taleplerini yaratmak için, Armürlü ve Jakarlı/(Dobby and Jacquard) kombinasyonundan oluşan dokuma alt yapımızla ve boyahanedeki makine çeşitliliğimizle, çok hızlı ve çok hassas bir şekilde yeni AR-GE üretebiliyoruz. Böylece hem modern düzenin ihtiyacı olan hızlı tüketim markalarına rahatlıkla hizmet edebiliyor hem de köklü ve tasarım değerini ön planda tutan lüks dilimdeki markaların hassas yapı ve takvimlerine uyumlu olarak çalışabiliyoruz.

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilir kumaşlarımızı üretirken, önceliğimizi kumaşın kompozisyonuna, kullanılan kimyasallara ve boyalara veriyoruz. Her zaman aklımızda olan, kendimize sormayı prensip bildiğimiz önemli sorularımız var: Kullandığımız ipliklerin firmaları, üretimlerinde doğaya verilen zararı nasıl minimize ediyorlar? Karbon salınım miktarları nedir? Hangi sertifikasyonlara sahipler? Etik üretim koşulları sağlayabiliyorlar mı?

Üretim sürecimize çözüm ortağı olan her bir firmanın bizim gibi çevre dostu olması, sürdürülebilirlik felsefemizin temelini oluşturuyor. Minimum enerjiyle maksimum hedeflere odaklanıyoruz. Daha az enerji ve doğalgaz tüketiyoruz. Kumaş boyamalarındaki su kullanımında, konvansiyonel sistemlere göre %60’a kadar tasarruf sağlıyoruz. Kimyasal ve boyarmadde tüketimlerimizi düşürüyoruz. Sevkiyat planlaması yaparken bile, minimum km felsefesiyle hareket ediyoruz. Çalışanlarımıza elektrikli araçlar veriyoruz. Makine yatırımlarımızı ve yenilemelerimizi ‘olmazsa olmaz’ bir vizyonla, çevreci makinelerden seçiyoruz.

Çözüm ortaklarımız olan LENZING® firmasının sürdürülebilir ürünlerinden TENCEL®, MODAL®, REFIBRA® marka ipliklerinden, ENKA firmasının sürdürülebilir FILAMENT VISCOSE yani ‘floş’ ürünlerinden ve GRS sertifikalı polyester iplik üreticilerinden alınan geri dönüştürülmüş RECYCLED POLYESTER ipliklerinden üretilmiş kumaşları ağırlıkta kullanıyoruz. Aynı zamanda organik pamuk, Avrupa keteni, bambu, DuPont® firmasının Sorona® ürünü gibi ipliklerle de sürdürülebilir kategorimizde üretim yapmaya devam ediyoruz.

Performans Kumaşlar

Profesyonel ekibimiz, çeşitli tekstil uygulamalarında en yüksek talepleri karşılamak için rutin olarak benzersiz kumaşlar tasarlar ve üretir. Performans kumaşları kategorimizde birkaç farklı kumaş ve apre çeşidi vardır; ELASTİKİYET, SU GEÇİRMEZ, ORGANİK SU GEÇİRMEZ, YANMAZLIK, AKRİLİK KAPLAMA, POLİÜRETAN KAPLAMA, ANTİ-BAKTERİYEL, ANTİ-VİRAL, HİDROFİLİK APRE ve LAMİNASYON (baskı).

Müşterilerimizin gereksinimlerine göre kumaş tasarımları ve özel mühendislik çözümleri için yenilikçi üretim kaynakları sunuyoruz: Teknik şartlar el verdikçe, diğer kategorilerdeki kumaşlarımıza da bu performans özelliklerini ekleyebiliyoruz. Gereksinim ne kadar teknik olursa, işimizi o kadar çok seviyoruz!

Fuarlar