56 YILLIK BİR GEÇMİŞ

Ailemizin tekstil geçmişi 1945 yılında, dedemizin 12 yaşında çırak olarak sektöre adım atmasıyla başlıyor. Yunus Ezgi 1965 senesinde, başka bir şirkette ‘dokumacı’ olarak çalıştığı sırada kendi şirketini kuruyor ve birkaç makinayla fason üretim olarak kumaş üretmeye başlıyor. Bu şirketin kullandığı makineler eskiyince, o makineler satılıp şirket kapatılıyor ve yeni makinelerle, oğlu Raim tarafından şimdiki adıyla Ezgi Tekstil kuruluyor 1992 yılında.

Küçük bir firma olarak kurulan Ezgi Tekstil, şimdi üretken ve karlı bir tekstil şirketi. Yıllar geçtikçe sadece şirketimiz değil, ailemiz de büyüdü ve üçüncü nesil Belen ve Yiğit Ezgi, şirketin lider pozisyonlarını üstlendi. 2013 yılına kadar babalarının devam ettirdiği şirkete Belen, Satış ve Pazarlama departmanlarından dahil oldu. Yiğit ise 2017’de şirkete katıldı, Üretim ve Finans departmanlarında çalışıyor. Raim Ezgi ise, artık bu köklü firmaya çocuklarının dahil olmasıyla birlikte, ‘danışman’ rolünde devam ediyor.

VİZYON SAHİBİ BİR AİLE ŞİRKETİ

İki kardeşin birbirlerini tamamlayan güçlü yanları, eğitimleriyle de perçinlenerek yönetim devrinin iki yıl gibi kısa bir sürede tamamlanmasına olanak sağlıyor. Ezgi Tekstil olarak, güçlü ve güvenilir bir tekstil geleneğini, yeni fikirleriyle dinamizm katan bir ekiple devam ettiriyoruz şimdi...

Koç Üniversitesi’nde başarı burslu Kimya-Biyoloji Mühendisliği lisans eğitimi ve London School of Economics yaz okulunda 3 aylık Ekonomi eğitimi üzerine, yine Koç Üniversitesi Uluslararası Yönetim konusunda yüksek lisans yapan Belen, yeni pazarlar bulunması, satıştaki operasyonel süreçlerin ve koleksiyonun geliştirilmesi alanlarında faaliyet gösteriyor. Aynı zamanda şirketin sosyal sorumluluk faaliyetlerinden sorumlu. Robert Kolej’i bitirdikten sonra Koç Üniversitesi’nde başarı bursu alarak Ekonomi lisans eğitimi, daha sonra University of San Fransisco’da Küresel Girişimcilik Yönetimi yüksek lisansı yapan Yiğit ise Ezgi Tekstil’in operasyonel süreçlerinin geliştirilmesi, üretimdeki iş akışının düzenlenmesi, finansal yatırım ve kontrollerden sorumlu olarak çalışıyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK

Ezgi Tekstil olarak, müşterilerimize çözüm ortağı olma yolunda çıktığımız yolda, güçlü altyapımız ve üzerine inşa ettiğimiz sağlam gelecek planlarımızla, fabrikamızı ve üretimimizi daha sürdürülebilir bir hale getirerek ve var olan konumumuzu vizyoner bakış açısıyla yenileyerek büyümeye devam ediyoruz.

Tutkumuz, tasarım departmanının mutlak özgürlüğü ve devam eden teknik araştırmalarımız, dünyanın önde gelen moda evleri ve tekstil üreticileri tarafından tanınan güvenirliğimizi yıllar boyunca garanti etmeye mümkün kılan bileşenlerin tamamını oluşturuyor. Sürdürülebilir çözümlerle artık daha parlak bir gelecek bekliyor modayı. Ve biz, genç ve dinamik ekibimizle, yüzümüz geleceğe dönük; hazırız ve üretiyoruz.

Biz kimiz ?

Bizimle çalışmak ister misiniz ?

Yenilikçi, araştırmacı ve geliştirmeci zihinlerle tanışmak bizim için çok önemli! Dünya modasının ve tekstil sektörünün en iyilerinin var olduğu bu çemberde yer almak ve Ezgi Tekstil ailesinin bir parçası olmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçin. Gelin, birlikte büyümeye devam edelim!